image1

Özet olarak bizim pikniğimiz anlatılmaz, yaşanır. Yani gelmeyenler, ya da gelemeyenler yine çok şey kaçırdılar. Çünkü bunun tekrarı bir yıl sonraya. O zamana da ya kısmet. Bu seneki piknik tarihimizi daha geçen yıl piknik günümüzde 14-Mayıs olarak kararlaştırmıştık. Daha sonra bahçe sahibi ile sözleşmemizi de o doğrultuda netleştirdik ve çalışmalarımızı tamamlayarak, programımızı geçekleştirdik. Piknik günü arkadaşlar, başkanımız Zeki ŞAHİN, her zaman yardımcımız Arif AYDIN ve muhasip üyemiz Ali TÜRK yanlarına genç arkadaşlardan da alarak; erken saatlerde yine saha süslemelerini gerçekleştirdiler. İki büyük bayrak ortasına yerleştirilmiş ATATÜRK posteri ve standart bayraklar sahanın sahne tarafına, sahneyi kapatmayacak şekilde asılmış. Sahne arkası köyümüzün tamamını gösteren devasa bir fotoğrafla kaplanmış, sahne önü pikniğimize hoş geldiniz yazısı ile, ön direkler yine bizden tanıtılarla mükemmel bir şekilde bezenmişti. Yine Müzellefte Çavuşbaşına giden yol ayrımına “DOYMUŞ KÖYÜ PİKNİK ALANINA GİDER” yazısı asılmıştı.

Bendeniz, Mehmet AKBULUT oraya vardığımda saat 9.00 civarıydı. Hava çok güzel, katılım fena değildi. Tabii daha sonra da gelenler oldu. Bizim için programı başlatmaya bir engel yok gibiydi. Zaten birazdan saz ekibimiz de geldi. Açılışı Hilal AYDIN başlattı ve Mesut KABADAYI ile birlikte program akışımızı sundular. Daha sonra yönetim kurulu sahneye çıktı ve başkanımız selamlama konuşmasını yaptıktan sonra programımız müzikle devam etti.

Ardından sponsorlarımızı tanıttık. İsteyen herkesi mikrofona davet ettik. Her fırsatta derneğimizi tanıtacak açıklamalar yaptık. Kemençe sanatçılarımız Hüseyin ÇENDEOĞLU, Avni DEMİR eşliğinde harika horonlar oynandı gün boyu.

Bizi en çok mutlu eden bir husus da; içimizden seçip, Ankara’ya milletvekili olarak yolladığımız sayın Hasan TURAN beyin pikniğimize katılımı oldu. Bu defa dört yarışmamızı da gerçekleştirme imkanı bulduk. Bazen birinciye, çoğunlukla da tüm katılımcılara armağanlar verdik. Çocuklar ne kadar heyecanlanıyor ve hediye aldıklarında çok da mutlu oluyorlar. Onun için katılan herkese bir şeyler vermek güzel.

Günün ilerleyen saatlerinde, bizim yöre türkülerini harika söyleyen Leyla DEMİRBAĞ hanım da sahne aldı. Biz yöneticilere göre maksat hasıl oldu. Piknik bizim görevimizdi. Yaptık. İyi de yapmak için bütün enerjimizi kullandık. Başkanımız, Zeki ŞAHİN beye nazar değmesin. Fişek gibi koşturdu. Özgür AYDIN yükün yarısını taşıdı. Ali TÜRK tek başına bir kale. Nuray KABADAYI hangi görevi versen anında görüntü. Bendeniz Mehmet AKBULUTU varın istediğiniz yere siz koyun. Ama biz çok iyi bir ekibiz. O ölçüde de destek görüyoruz. Ortada bir güzellik varsa, bu hepimizin güzelliği. İnsanlar istemezse, bizim uğraşımız bir anlam ifade etmez. Bir de bu işte gönüllülük esas olduğu için kimseye zorla bir şey yaptıramazsınız. Oysa biz hiçbir şeyi tek yönetim olarak başarmadık. Her ne yaptıysak, çalışmalarımızın bütün aşamalarında kimden ne destek istediysek hepsini aldık. Bu da bizim doğru yolda olduğumuzu gösteriyor. Bütün emeği geçenlere sonsuz TEŞEKKÜRLER.

İletişim Bilgileri

Telefon:0535 966 36 61
Email: info@doymusdernegi.com

Adres: Çubuklu Mahallesi,Nazım Tur caddesi,No:61 Beykoz/İSTANBUL